29 lutego w Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach odbyła się uroczystość podsumowująca Rok Biskupa Adama Naruszewicza w Powiecie Bialskim.

Podczas wydarzenia docenione zostały działania instytucji kultury oraz szkół z terenu powiatu bialskiego, które swymi działaniami wpisały się w obchody tego roku. Starosta bialski Mariusz Filipiuk wręczył podziękowania i nagrody-niespodzianki reprezentantom poszczególnych placówek.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć współczesną interpretację 3 utworów biskupa Naruszewicza: bajkę „Dwa drzewa”, satyrę „Fircyk” oraz wiersz „Obraz miłości”, zaprezentowane w formie teatru cieni, przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim. Każdemu przedstawieniu towarzyszyło czytanie oryginalnego tekstu utworu.

Gospodarzami wydarzenia byli: starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Cieszymy się, że tegoroczne obchody miały miejsce w Gminie Międzyrzec Podlaski i stały się okazją do promocji nowootwartego Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach.

Gratulacje składamy wszystkim nagrodzonym. W sposób szczególny placówkom, które reprezentowały gminę Międzyrzec Podlaski. A były to:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza Halasach,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy.